Yüksek Güvenlikli Otomobilleri Zarar Vermeden Açma Mümkün mü?

YÜKSEK GÜVENLİKLİ OTOMOBİLLERİ ZARAR VERMEDEN AÇMA MÜMKÜN MÜ?

Araba sahibi olanlar anahtarlarla ilgili çeşitli olaylar yaşar. En çok yaşananlar arasında anahtarın kaybedilmesi bulunur. Anahtar kaybedildiğinde veya bir yerde unutulduğunda aracın bütün kapıları kapalı kalır. Araçların bazılarının kapıları çilingirler tarafından çok kolay açılır. Yüksek Güvenlikli Otomobilleri Zarar Vermeden Açma için profesyonel bir çilingirden yardım almak gerekir.

Yüksek güvenlikli olan Alman markalarında bütün kapı kolları ve diğer açma düğmeleri devre dışı bırakılmalıdır. Devre dışı bırakma işlemi yapıldıktan sonra yüksek güvenlikli kapı açma aparatı kullanılır. Aparat olmadan araca zarar vermeden açmak zordur. Mercedes, Volkswagen BMW, Peugeout, Audi ve Opel gibi markaların bazı modelleri yüksek güvenlikli olup açma aparatı sayesinde kilitli kalan kapıları açılabilir.

YÜKSEK GÜVENLİKLİ ARABALARIN KAPISI NASIL AÇILIR?

Birçok konuda olduğu gibi araba kapılarının açılması konusunda da güvenilir ve dikkatli çilingir bulunmalıdır. Yüksek güvenlikli otomobilleri zarar vermeden açma için çilingirin pratik olması şarttır. İşi çabuk kavrayan çilingir bu işte daha güvenilirdir. Zarar vermeden açma için profesyonellik, tecrübe ve el becerisi şarttır. Günün her saatinde çalışan çilingirlerin işlerini kusursuz yapabilmesi için sabırlı olmaları gerekir.

Müşteri memnuniyetine özen gösteren çilingirler son gelişmeleri ve ilerlemeli yakından takip eder. Mesleğinin getirdiği özellikleri üzerinde taşımaya özen göstererek her an öğrenmeye açıktır. Görme problemi olan kişilerden çilingir olmaz. Çünkü görmesinde bozukluk olanlar kilide ve kapıya zarar verebilir. El ve parmaklarını en doğru şekilde kullanabilmeli ve sorunu en kısa sürede çözmelidir.

ARABALARIN KİLİTLİ KAPILARININ AÇILMASI

Çilingir, işlemeyen kapı ve kilit sistemlerini anahtara ve kilidine uygun bir şekilde tamir eden kişidir. Kilit tamiri ve onarımının yanında kilit montajı ve bakımı da yapar. Araçlardaki kilit sistemleri bazen yüksek güvenlikli olabilir. Güvenlikli olan kilitlerin donanım sistemi biraz daha karmaşıktır. Aracın kendine, kapısına ve kilidine zarar vermeden açabilmek için özel bir aparata ihtiyaç vardır.

Özel aparat ve tecrübeli çilingir olduğu müddetçe Yüksek Güvenlikli Otomobilleri Zarar Vermeden Açma işlemi kısa sürede gerçekleştirilir. Aparat ve tecrübe olmadan bu işlemin gerçekleştirilmesi oldukça zordur. Hırsızlara karşı geliştirilen bu yüksek güvenlik sistemleri özellikle son model araçlarda kullanılır.