Master Kilit Sistemi Açma

Master Kilit Sistemi Açma

Gelişen teknoloji ağı ve ekonomik olanaklar sayesinde iş gücünde ve buna bağlı olarak da ekonomik oranlarda yükseliş meydana gelmiştir. Bu durum da güvenlik önlemlerinde çeşitliliğe neden olmuştur. Birbirinden farklı mekanlarda bulunması gereken insanlar bulundukları ortamlarda özel eşyalarını bırakmaları itibari ile ve aynı zamanda iş yerlerinde gereken önlemlerden dolayı kilitler büyük bir değere sahip olmuştur.

Öyle ki şirketlerde her oda ayrı ayrı kilitlenmekte, her yerin kendisine göre güvenlik gerekçeleri bulunmaktadır. Eskiden kapıcı anahtarı misali ceplerde bir ton anahtar ile gezilmekteydi. Bu duruma çare arandı ve sonuç olarak Master Kilit Açma Sistemi tespit edildi. Peki bu sistem nasıl çalışmaktadır?

Master Kilit Sistemi Nedir?

Master Kilit Açma Sistemi sayesinde bir anahtar ile bir çok sayıda kapı açılabilmektedir. Mesela bulunduğunuz iş yerinizde muhasebe bölümü ile ilgili anahtarların bulunduğu panoya sadece bir anahtar asarak tüm kapıları açabilirsiniz. Bu sayede hem anahtar fazlalığından kurtulabilir hem de doğru anahtarı bulmak için harcanan zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bu Sistem Güvenli Midir?

Oldukça güvenli olan bu sistem sayesinde belirlenen her kapı tek bir anahtar ile açılabilmektedir. Tabi ki bu anahtar sistemi ile her istenilen kapı açılamamaktadır. Üretici firma ile anlaşılarak hangi kapıların bir anahtar ile açılması istendiği belirtilir ve üretici firma bu yuvalara uyacak tek bir anahtar üretmektedir. Üretilen bu anahtar yani kullanılan Master Kilit Açma Sistemi işlemi ile zaman ve yer tasarrufu yapmak artık çok kolay.