Kilit Değiştirme Fiyatları

Her bölgeye göre değişiklik gösteren kilit değiştirme fiyatları, fazla uçurum değildir. Kullanılan malzemenin tedarik edildiği yer, fiyatı belirlemede önemli bir unsurdur. Pahalı ürün satan bir nalburiyeden alınan kilit malzemeleri, üzerine koyulan işçilikle daha maliyetli hale gelebilir. İşlemi yaptıracak kişilerin, bütçelerine en uygun ücreti ödemek için, bu konularda piyasadan haberdar olması menfaatleri icabıdır.

Değiştirilmesi gereken kilit; bir evin, deponun, garajın, işyerinin, arabanın kilidi olabilir. Genellikle yeni taşınılan mekânların güvenlik açısından kira da olsa kilidi değiştirilmek zorundadır. Yaşanılan yerlerde güvenlik en önemli unsurdur; bu nedenle işini iyi yapan güvenilir çilingir firmalarıyla kilit değişim işleminin yapılması gerekir. Kişiler bu gibi işleri, kendi imkânlarıyla da yapabilmektedir.

Kilit Değişimi Maliyet

Değiştirilmesi gereken kilidin, malzemeleri ve işçiliği hesaplanarak ücreti belirlenir. Kilit değiştirme fiyatları, malzeme ve işçilik bazlı farklı olabilmektedir. Bu ücret farkı, bölgeden bölgeye de değişebilir. Hemen her semtte, kilit malzemeleri satan bir nalburiye dükkânı bulmak mümkündür. Kişiler kendileri bu işlerden anlıyorlarsa, gerekli malzemeleri buralardan temin ederek işlerini kendileri yapabilmektedir.

Kilit Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmelidir

Oldukça ciddiye alınması gereken kilit değiştirme işlemi; güvenilir kişilere yaptırılmalıdır. Bulunulan yerin mutlaka bilinen bir ustası vardır. Piyasanın iyi bilinmesi, malzemenin ne kadar tuttuğu özellikle bilinmelidir. İşçilik ve malzeme maliyeti iyi hesaplanmalıdır. En düşük işçilik ücreti 70 TL olarak bilinmektedir. Bunun üzerine malzemeler de eklenerek kilit değiştirme fiyatları belirlenmektedir.