Kasa Ev Ve Ofis Çilingir Hizmetleri Nelerdir?

KASA EV VE OFİS ÇİLİNGİR HİZMETLERİ NELERDİR?

Eskiden mahallelerde bulunan çilingir dükkanları; kişilerin ev kapısı kilitleri tamiri, anahtar çoğaltma işlemleri ya da çilingirlik hizmetleri verirdi. Şimdilerde ise bütün bu işlemler internet üzerinden ulaşım sağlanılarak yapılmaktadır. Bir telefonla Kasa, Ev Ve Ofis Çilingiri çağırabilmektesiniz. Gelen uzman kişi o anki sorununuzu çözümlemek için size yardımcı olacak olan kişidir. Peki, çilingirin sağladığı hizmetler nelerdir?

Kapı kilidinizde oluşabilecek bütün sorunlar (kilidin işlevini görmemesi, anahtarın kilit yuvasına girmemesi, göbekte anahtarın kırılması v.b) konularda çilingir hizmetlerinden faydalanabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca anahtarın unutulması durumunda bu hizmetleri veren firmalardan yardım talep edebilirsiniz. Kilit ve anahtar değiştirme ya da çoğaltma işleri de Kasa, Ev Ve Ofis Çilingiri tarafından size sağlanılan hizmetler arasında yer almaktadır.

KASA ÇİLİNGİRİ NE YAPAR?

Evinizde ya da iş yerinizde bulunan kasalarda şifrenizi unuttuysanız ya da anahtarınızı kaybettiyseniz, çilingir hizmeti verilen firmalar size yardımcı olacaktır. Para kasaları ve çelik kasaların kilit yerleri zaman içerisinde oksitlenme yapabilir ve anahtar kilit yuvasına girmeyebilir. Bu gibi durumlarda umutsuzluğa kapılmamanız gereklidir.

Para kasalarınızda şifreyi değiştirmek isteyip de yapamadıysanız bu konuda da yardım alabilmeniz mümkündür. Kasa çilingirleri, kasanın size ait olduğunu belgelemenizden sonra işlerini yapacaklardır. Kasanın açılması için yapılması gerekli yasal prosedürler yerine getirildikten sonra kasa açılır. Bunlar vergi levhası, kimlik fotokopisi, tapu ya da karakol yazıları olabilmektedir.

KASA, EV VE OFİS ÇİLİNGİRİ GÜVENİLİR MİDİR?

Evimizi, iş yerimizi ve kasamızı teslim ettiğimiz çilingirlik hizmeti veren yerlerin güvenli bir firma olması önemli bir etkendir. Peki, güvenilir çilingir nasıl anlaşılır?

  • Meslek odasından belgeleri olması gerekmektedir.
  • Çilingirlik mesleğini yapan kişiler, iş yeri bilgilerini, adresleri, çalışan kişilerin kimlik bilgilerini polis ya da jandarmaya bildirmeleri gerekmektedir.
  • Bu işte çalışanların sabıka kaydı çıkarmaları gerekmektedir. Sabıkalı kişiler bu işi yapamazlar.
  • Meslek odasının kimlik kartını yakalarına takmak mecburiyeti vardır.
  • Çilingir hizmeti veren kişi, işini yaptıktan sonra tutanak tutmak zorundadır. Bu tutanaklar bir yıl saklanır ve gerek görülürse emniyet görevlilerine verilir.

Görüldüğü üzere Kasa, Ev Ve Ofis Çilingiri meslek odası belgesini size sunmak zorundadırlar. Eğer böyle bir kimlik size sunulmuyorsa, bu gibi kişilere itibar etmeyiniz.