Muratpaşa Nöbetçi Çilingir

 

Günümüzde çalışan kesimin çokluğu ve sokağa çıkma gerekçelerimizin artması, aynı zamanda gelişen ekonomik imkan sayesinde evlerimizde bulunan değerli eşyaların artması ve bunun yanında azalan sosyal güven ile kilit sistemi hayatımızda oldukça büyük önem arz etmektedir. Sık sık dışarı çıkmanın bir getirisi olarak kilit sistemlerimizin şifresi olan anahtarlarımızı sık sık kaybedebiliyoruz. İşte bu durumda kapıda kalmamak için yapılabilecek en mantıklı işlem bir Çilingir yani diğer adı ile anahtarcı çağırarak kapımızın açılmasını sağlamak ve gerekli görülürse kilit değiştirerek yeni anahtarlarımızı edinmektir. Bu işleme günün her saatinde gereksinim duyulabileceği açısından nöbetçi çilingirler de bulunmaktadır. Buna verilebilecek en güzel örnek Muratpaşa nöbetçi çilingir uygulamasıdır. Bu uygulama ile halkın ihtiyaçlarına günün her zamanında çare bulunmaya çalışılmaktadır.

Muratpaşa’da Çilingircilik

Muratpaşa ilçemiz de gerek yerli ve yabancı turistlerin çokluğu gerekse yerel halkın genel ihtiyacı olarak çilingire büyük gereksinim duymakta ve buna bağlı olarak da bu ilçemizde çilingir sistemi gelişmişlik göstermektedir. Her saatte ulaşımda kolaylık olması açısından Muratpaşa nöbetçi çilingir sistemi de bulunmakta ve 7/24 halkımıza hizmet vermeye çalışmaktadır.

Kullanılan Kilit Açma Yöntemleri

Çilingirlerin kendilerine has bir çok kapı açma yöntemleri vardır. Genel olarak kastırma, maymuncuk ve asma kilit tarağı kullanılarak açılan kapılarda iş yerleri ve benzeri yerler için önceden hazırlanan master kilit açma sistemi de kullanılabilir. Gün içerisinde veya gece saatlerinde görev yapmakta olan anahtarcılar işlerini özenle yapmaktadır. Muratpaşa nöbetçi çilingir çalışanları bu hizmeti en iyi veren yerler arasında bulunmaktadır.

 

İlan Kodu: 3825ef9fb1444d3d