Finike Çilingir

 

ANTALYA FİNİKE ÇİLİNGİR

Anahtarcı olarak da geçen bu meslek, çeşitli sebeplerden kullanılamayan kasa, masa, dolap ve kapı gibi eşyaların kilitlerin açılması ile anahtar numunesine uyumlu anahtar, kilit bakım, kilit montaj ve onarım gibi işlerin yapılmasını kapsar. Tesviyecilik benzer meslek olarak değerlendirilebilir. Finike çilingir ihtiyacının kolayca karşılanabildiği ilçeler arasında yerini alır.

Çilingir hizmetlerinin son zamanlarda çağın gereklerine göre değişim ve gelişim gösterdiği biliniyor.  Bu kapsamda Finike ilçesindeki çilingir hizmetlerinin de çok daha nitelikli bir şekilde sunulması mümkün oluyor. Elbette ki bölgede çilingir hizmetinin sorunsuz bir şekilde sunuluyor olması sayesinde zamansız bir şekilde kapıda kalmak sorunu da kolayca halledilebiliyor.

ÇİLİNGİR HANGİ İŞLERİ YAPAR

Çilingir, getirilen anahtarın kopyasını çıkarır. Yapımı sırasında oluşan çapakları temizler. Anahtar numunesine chip denetimi yapar. Maymuncuk hazırlar, kilit açma tutanağını doldurur, kilit için anahtar hazırlar. Anahtarı kodlar. Kilit için barel ve emniyet sistemini monte eder. Kilidin bakım ve onarımını yapar. Kilit şifrelerini değiştirir. Antalya Finike Çilingir hizmetinin sıklıkla verildiği bir yer olması dolayısıyla ihtiyaçlar kolayca karşılanır.

İlan Kodu: 4535e1a01d5bad80