Elmalı Çilingir Hizmetleri

 

ELMALI ÇİLİNGİR HİZMETLERİ

Çilingir, yani bir diğer adıyla anahtar ustası; kilitli kalmış bina iç ve dış kapı, kasa ve araç kapılarını açan kişilere verilen addır. Kişilerin kimi zaman dalgınlıktan anahtarlarını unuttuğu ya da kapı arızalandığı için dışarıda kaldığı anlara şahit olmuşuzdur. Kimi zaman ise bunu birebir yaşamışızdır. İşte bu durumlarda imdada çilingir yetişir. Elmalı Çilingir hizmetinin yaygın olduğu ilçelerimizden biridir.

Antalya’nın şirin ilçesi olan Elmalı; turizme ev sahipliği eden ilden gelen turistlerin uğrak yerlerinden biridir. Farklı kültürden insanlara ev sahipliği yapan ilçede, haliyle can ve mal güvenliğine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Bizi dış tehlikelerden koruyan evlerimizin, araçlarımızın kapı ve kilitlerinin sağlam olması şarttır. Özellikle araçlarda sadece aracın kapı güvenliğine değil, hareket etmesini de sağlamaktadır.

Bu nedenle; kilit ve anahtarların çarpılması, kırılması, ya da kaybolması durumunda güvenlik de tehlikeye girer. Bu durumlarda, çilingir hizmeti büyük önem kazanır. Özellikle yerli halkın haricinde, dışarıdan gelen insanların yoğun olduğu Elmalı Çilingir hizmetine bu anlamda daha fazla ihtiyaç duyar. Herhangi bir aksilik durumunda ilçede, 7/24 çilingir hizmeti sunulması, ilçe halkının güvenliği için gereklidir.

ELMALI ÇİLİNGİR HİZMETLERİ NELERDİR?

Turizm merkezi Antalya’nın şirin ilçesi Elmalı, Kırkpınar’dan sonra yeşil yayla güreşlerinin yapıldığı bir yerdir. Bu nedenle, özellikle bu dönemlerde, ziyaretçi akınına uğrar. Haliyle, birbirinden farklı insan toplulukları, ilçede belirli bir süre kalmak zorunda kalabilir. Hem ziyaretçilerin, hem ilçe halkının can ve mal güvenliği için, ev ve araç kapılarının sağlam olması şarttır.

Herhangi bir kayıp, çalıntı ya da kırılma durumlarında devreye çilingir hizmeti girer. Elmalı ilçesinde sunulan çilingir hizmetleri; her marka araç kapıları, demir, çelik ya da ahşap bina kapısı, cam balkon kapısı, dijital, kale ya da yale kasalar ve kasa şifrelerinin hukuksal izinle açılmasıdır.

ÇİLİNGİR HİZMETİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

Çilingir hizmeti oldukça hassas bir hizmettir. Büyük sabır ve özveri gerektirir. İşinin ehli ve güven duyulan firmalar gereklidir. Özellikle dönem-dönem yoğunluğun yaşandığı bölgelerde bu hizmet daha fazla önemlidir. Bu bölgelerden biri olan Antalya Elmalı Çilingir hizmeti sunan yerlerin yoğunluğu nedeniyle, daha fazla dikkat edilmesi gereken yerlerden biridir. İlçede yaşayan kişilerin, kurumsallaşmış ve yetki belgesi olan kişilerden çilingir hizmeti alması, kendi can ve mal güvenlikleri açısından son derece önemlidir.

 

İlan Kodu: 825e3d3e25b0ef9