Gömme Emniyet Kilitleri

GÖMME EMNİYET KİLİTLERİ

Özellikle de teknolojinin son zamanlarda çok fazla gelişmesi üzerine, insanlar değişime ilk olarak evlerinin kapıları ve içlerindeki mekanizmalar ile başlamışlardır. Çünkü bir insan için en önemli ihtiyaçların başında hiç şüphesiz ki barınma gelmektedir. Kendini daha da güvende hissetmek isteyen, izni olmadığı sürece kimsenin giriş sağlayamayacağı evlerde yaşamak isteyenler de bu bakımdan doğrudan çelik kapılara yönelmişlerdir. Bu kapılar, özellikle de iç mekanizmasında yer alan gömme emniyet kilitleri ile bilinmektedirler. Bu son derece güvenli bir iç yapı olduğu için de birçok kişinin evinde kendini daha da güvende hissetmesi sonucunu da doğurmuştur. Çünkü bu özel kilitleri, dışarıdan müdahale ile açmak zor olmaktadır.

GÖMME EMNİYET KİLİTLERİ İLE SINIRSIZ GÜVENLİK

Gömme emniyet kilitleri, çelik kapılar içerisinde öyle güzel yer almakta ve yuvasına öylesine kusursuz oturmaktadır ki, bunu ancak ve ancak çilingirler kendi bilgileri ve sahip oldukları araç gereçler yardımı ile açabilirler. Bu sebeple de birçok kişi tarafından bir güvenlik unsuru olarak bu tarz emniyet kilitleri kullanılmaktadır. Bu kilit türünde, gömme kısmı kapının içinde yer almaktadır. Ve kapının iç kısmında bulunan kilit mekanizmasını da dışardan herhangi bir müdahale ile açmak söz konusu değildir. Çünkü bu tarz emniyet kilitlerinde her yuvanın belli bir girişi vardır. Ve kapı kilitlendiği takdirde, kendini adeta sarmalar. Bunu da ancak ve ancak işinde uzman çilingir ustalar halledebilir.

Kilit tercihlerini çilingir hizmetlerine sorabileceğiniz gibi, bunun yanı sıra çelik kapı kullanımlarınızda eğer ki dışarda kalırsanız da size en yakın olan hızlı çilingir hizmeti ile kapınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

GÖMME KİLİTLER İLE GÜVENİLİR EVLER

Tamamen insanın kendini evinde güvende hissetmesi amacıyla kapıların içlerine yerleştirilmiş olan gömme emniyet kilitleri, birbirine kenetli bir yapısı bulunduğu kadar aslında birbirinden de bağımsızdır. Yani bu kilit türlerinde biri dışardan müdahale ile açılsa, diğerini açmak imkansız olacaktır. Bu durumda çilingirlerin de yardımı ile en güvenilir kilidi seçerek ve güçsüz kapınızı dahi kale kapısı kader güvenli bir hale getirmeniz de mümkün olacaktır.