Çilingir Hizmetleri Nelerdir?

ÇİLİNGİR HİZMETLERİ NELERDİR?

Kilit ve anahtar ile ilgili ince demir işçiliği yapan zanaatçılara çilingir adı verilir. Çilingirlik tarih boyunca hep olmuştur. Tarihin eski yıllarından günümüze kadar gelmiş olan çilingirlik her geçen gün değişmekte ve gelişmektedir. Çünkü kilit sistemleri teknolojiyle birlikte gelişme gösterir. Her Türlü Çilingir Hizmetleri sunan iş yerleri gelişmiş ekipmanlar kullanarak teknolojik kilit sistemlerinde oluşan bütün sorunları çözmektedir.

Eskiden demirci ustalarının yerine getirdiği çilingirlik hizmetleri günümüzde sertifikalı kişiler tarafından yapılmaktadır. Yetki belgesi bulunan usta kişiler iş yerleri açarak kilit ve kapıyla ilgili her türlü soruna çözüm bulmaktadır. Çilingirciler Odasına kayıtlı yetkili iş yerlerinden güvenli hizmetler alınabilir. Korsan anahtarcılar dan yardım almak yerine yetki belgeli profesyonellerin tercih edilmesi daha emniyetli ve doğrudur.

EV ANAHTARI ÇİLİNGİR HİZMETLERİ

Günümüzde çok kaliteli ve donanımlı sisteme sahip kapı kilitleri var. Bu kapı kilitlerinin bozulması durumunda sorunun çözülmesi için uzman bir ele ihtiyaç vardır. Her Türlü Çilingir Hizmeti sunan profesyonel kişiler ellerindeki ekipmanlarla kısa sürede sorunu çözmektedir. Yale veya kale kilit sistemleri en fazla karşılaşılan sistemlerdir. Güvenlik seviyesi yükseltilmiş dijital kilit sistemleri ise son zamanlarda oldukça popülerdir.

Anahtarın olmaması durumunda yapılan işlemle kilidin bozulması durumunda yapılacak işlemler farklıdır. Bundan dolayı kapı kilidiyle alakalı sorun yaşandığında telefonla iletişime geçilen çilingire kilit sistemi ve sorunu hakkında bilgi vermek gerekir. Verilen bilgi doğrultusunda çilingir gerekli ekipmanları getirecek ve sorun daha kısa sürece çözüme kavuşacaktır. Bilgi verilmediğinde tekrar ekipman alınması gerekebilir ki bu durum sorunun çözümünü uzatır. Ayrıca kapı kilitli kalınca arayabileceğim ustalar cilingirburda.com‘da hizmetinizde.

OTO ANAHTAR VE KUMADA HİZMETLERİ

Arabalardaki kilit sistemlerinde meydana gelen arızalar ve sorunlar da çilingirlik hizmetlerine girmektedir. Arabaların kilit sistemleri ev kapılarından farklıdır. Her arabanın en az iki tane anahtarı olur. Anahtarlardan birinin kaybolması durumunda kullanıcı bazı zorluklar yaşar. Yaşanan zorluklar arasında araçla ilgili çalınma veya kaza gibi olumsuzluklar yaşandığında kaskodan ücreti alamamak vardır. Çünkü kasko firmalarının bazıları arabanın iki anahtarını teslim almadan ödeme yapmaz. Anahtarı kaybolan sürücüler hemen Her Türlü Çilingir Hizmeti sunan iş yeri bulup araba anahtarının yedeğini yaptırmalıdır. Elindekinin de kaybolması durumunda daha masraflı işlemler yaptırması gerekecektir. Araç kumandasının bozulması, kontak arızasının giderilmesi ve daha birçok işlem profesyonel çilingirler tarafından yapılmaktadır.