Antalya’nın Çilingir İhtiyacı

ANTALYA’NIN ÇİLİNGİR İHTİYACI

Antalya özellikle yaz aylarında yerli ve yabacı turistler tarafından tercih edilen bir şehirdir. Güzel havası, yeşil doğası ve tabi ki Akdeniz’e kıyısı olması bunun sebebidir. Yaz aylarında konaklama yapan turistler zaman zaman anahtarlarını odalarında unutup dışarı çıkmaktadır. Sadece turistler değil yerli halk da zaman zaman kapının önünde çaresizce beklemektedir. Bu durumlar sonucunda Antalya geneli çilingir ihtiyacı doğmaktadır.

ÇİLİNGİRLERE NASIL ULAŞILIR?

Çilingirlerin çoğu kendi ofislerinde bulunmaktadır gün içerisinde size en yakın olan çilingir ofisine giderek iletişim sağlayabilirsiniz. Geceleri ise internet üzerinden yapacağınız aramalarla çilingirlerin cep telefon numaralarına ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız çilingirler sizin kapınıza kadar gelecek ve probleminizi ustalıkla çözecektir.

Yaptıkları işler sebebiyle Antalya geneli çilingir ustaları telefonlarını sürekli açık tutarlar ve yanlarında taşırlar. Çilingirlere cep telefonu üzerinden ulaşmak oldukça kolaydır. Eğer internete bağlanma gibi bir durumunuz yoksa apartman giriş kapılarına yapıştırılmış ve sürekli hizmet veren çilingir reklamlarını da bulabilirsiniz. Bu reklamlar aracılığıyla da çilingirlere cep telefonunuzdan ulaşabilirsiniz.

ÇİLİNGİRLER NASIL ÇALIŞIR VE NASIL YETİŞİR?

Çilingirler usta-çırak ilişkisi çerçevesinde yetişmektedir. Usta, yanına bir çırak alarak işleri yapmaya başlar ve çırak işin ince noktalarını öğretir. Basit işlerle başlayan çırak zaman içerisinde gelişir ve usta olur. Bu sayede yeni çıraklar ve ustalar yetişmeye başlar. Yetişen çıraklar pratik tecrübeleriyle beraber kazandıkları deneyimlerle başarılı olma yolunda emin adımlarla ilerlerler.

Çilingirler kendilerine özel aletlerle çalışırlar. Kapınızın içerisindeki anahtar sisteminin kırılmış olması, kapıların sıkışması, anahtarı içeride unutma gibi durumlara göre aletlerini yanlarına alarak size hizmet vermek için yollara düşerler. Kapınızın kilitli olması, kilidin kırık olup olmaması gibi durumlar konusunda sizden altıkları bilgi doğrultusunda kapıya işlem yapmaya başlarlar. Sadece evlerin giriş kapıları değil, balkon kapıları, oda kapıları, binaların giriş kapıları gibi birçok kapıyı açabilirler.

Diğer illerde olduğu gibi Antalya’da da yeteri kadar çilingir ustası bulunmaktadır. Antalya geneli çilingir ustaları işlerini başarılı bir şekilde yapmalı ve kapılara zarar vermeden kapıları açmayı başarmaktadır. Çilingirlere güvenerek onlara kapılarınızı emanet edebilirsiniz. Probleminizi kısas zaman içerisinde çözecek sizleri kesin sonuçlara götüreceklerdir.