Antalya Kepenk Ustaları

ANTALYA KEPENK USTALARI

Halk arasında kepenkleri kapatma deyimini duymuşsunuzdur mutlaka. Dükkânların batması veya kapanması anlamında kullanılan kepenk kelimesin kepenk ustaları tarafından inşa edilmektedir. Kepenk ustaları her daim özellikle dükkânlar için bir ihtiyaç olmuştur. Antalya Kepenk Ustaları yaptıkları işlerde oldukça başarılı olmaktadır.

Özellikle cam ağırlıklı tasarlanan dükkânlarda, camlara taş gelememesi ve dükkânın güvenliğini yüksek tutmak amacıyla kepenk kullanılmaktadır. Bu kepenklerin yapımı esnasında sağlam malzemelerden oluşturulması ve iyi monte edilmesi gerekir. Aksi takdirde yapılan kepengin bir değeri kalmaz; sanki yokmuş gibi sayabiliriz.

Kepenkleri çoğunlukla esnaflara ait olan dükkânlarda görsek de zaman zaman kepeklenmiş garaj kapıları, cam ve kapıları da görmekteyiz. Bu da kepenklerin bize sağladığı güvenlik konusunda bizlere ışık tutmaktadır.

KEPENKLER NEDEN ÖNEM ARZ EDER?

Dükkânlar, bazı iş yerleri yapımdan sonra öncelik olarak güvenlik açısından kepenk ustalarına başvururlar. Kepenkler hırsızların kıramayacağı cinsten koruyucu yapılardır. Ayrıca dükkânın camına taş, top gibi cama zarar verebilecek maddelerin gelmesini engeller. Bu sayede fazladan doğabilecek cam masrafından kurtulmuş olursunuz.

Kepenklerin diğer bir kullanım amacı ise işletmenizin daha değerli görünmesini sağlamaktır. Kepenklerin olduğu işletmeler halk arasında güvenli izlenimi uyandırır ve tercih edilmeye daha meyillilerdir. Ayrıca elektrikli kepenkler sizlere ayrı bir hava katacak ve yorulmadan işinizin başına geçmenizi sağlayacaktır.

Özellikle kış aylarında dolu yağmaları sonucu camlarda kırıklar oluşabilmektedir. İklim koşullarına karşı size koruma sağlayacak kepenkler sayesinde dolu artık bir dert olmaktan çıkacak; adeta bir yağmurdan farkı kalmayacaktır. Özellikle manavlarda tezgâhlarda serili olan ürünlere dolu fazlasıyla zarar vermektedir. Kepenkler sayesinde bu ürünlerin zarar görmesinin de önüne geçilmiş olacaktır.

Antalya’da bulunan ve kepenk yaptırma ihtiyacı hissettiğiniz noktada Antalya Kepenk Ustaları yardıma yetişecek ve size kaliteli, sağlam yapılmış kepenkler sunacaklardır.

KEPENK SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Kepenkler kullanım amaçlarına göre ve kullanılacakları ortamın koşullarına göre ayrılmaktadır. Motorlu kepenkler, elektronik kepenkler; alüminyum kepenkler, çelik bazlı kepenkler gibi. Bu çeşitlerin sayısı sürekli artmaktadır. Antalya Kepenk Ustalarına danışarak size en uygun kepenk modelini seçme konusunda yardım alabilir ve işletmenizin çevresini kepenklerle kapatabilirsiniz.